Що робити, якщо чути звук сирени, хоча насправді його немає?

Що робити, якщо чути звук сирени, хоча насправді його немає? Що робити, якщо чути звук сирени, хоча насправді його немає?
Автор: RAZOM з тобою
05 жовтня 2023

Що робити, якщо чути звук сирени, хоча насправді його немає?

Психолог Центру психологічної підтримки «RAZOM з тобою» у Дніпрі Наталія Александрова пропонує розібратися з цим питанням.

Відтоді, як ми чуємо справжні повітряні тривоги, в декого з нас почав проявлятися так званий синдром «фантомної» сирени: людина чує звуки тривоги навіть тоді, коли їх немає.

Чому ж так відбувається? Якщо ми постійно чуємо сигнали тривоги, збільшується час, протягом якого вони впливають на нас та залишаються у нашій свідомості, викликаючи пролонговані у часі реакції нервової системи.

Що робити в цій ситуації, щоб допомогти собі? Треба повернутися до стану «тут і тепер». Як це зробити?

Поспілкуйтеся, за можливості, з близькими. Розкажіть про свої переживання. Відчуйте своє тіло, обійміть себе, відчуйте, як ноги міцно стоять на землі. Зверніть увагу на своє дихання, зробіть заспокійливі дихальні вправи. Подбайте про свої потреби: випийте води, зробіть чаю, з’їжте щось смачненьке. Уважно роздивіться предмети навколо Вас, перелічіть їх вголос. Дотримуйтесь інформаційної гігієни.

Ставтесь уважно до своїх потреб. Бережіть себе та своє ментальне здоров’я!

Нагадуємо, що записатись на психологічну консультацію в центрі «RAZOM з тобою» можна за посиланням: https://forms.gle/AMFzzpQFd5HeYfGU6

Проект реалізується БФ Разом для України спільно з Direct Relief.