В Івано-Франківську пройшов тренінг для психологів, організований Центрами «RAZOM з тобою»

В Івано-Франківську пройшов тренінг для психологів, організований Центрами «RAZOM з тобою»
Автор: RAZOM з тобою
26 червня 2023

В Івано-Франківську пройшов тренінг для психологів, організований Центрами «RAZOM з тобою»

Центри психологічної підтримки «RAZOM з тобою» за підтримки факультету психології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника провели тренінг «Ментальне здоров’я учасників освітнього процесу в умовах війни».

Біля 90 психологів з різних громад Івано-Франківської області зібралися, аби обговорити питання першої психологічної допомоги в кризових ситуаціях, розвитку резильєнтності в освітньому середовищі та допомоги учням в оволодінні навичками емоційної регуляції.

«Однією із головних задач, які є перед нами - це, звичайно, перемогти. Однак, щоб перемогти нам потрібна сила, стійкість, нам потрібно мати ресурс, щоб відбудовувавти нашу країну після війни. Тому питання ментального здоров'я є актуальними як ніколи. Сьогодні кожен українець/ка повинні вміти надавати першу психологічну допомогу, вміти підтримувати один одного у стресових, екстремальних ситуаціях. А особливо, це важливі питання для педагогів, оскільки саме від них значною мірою залежить психічне здоров'я дітей - майбутнього України», - зазначила Лариса Заграй, головний психолог проекту «RAZOM з тобою».

Під час тренінгу, який проходив у форматі постійного діалогу з учасниками, обговорили також актуальні в теперішніх умовах теми - як підтримати дітей-переселенців, дітей, які втратили батьків, та дітей військовослужбовців. Психологи ділилися думками та обмінювалися досвідом щодо роботи з такими дітками та їхніми родинами.

«Пишаюся командою нашого проекту, нашими партнерами з Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, які організували надзвичайно важливий захід для психологів. Це була професійна дискусія між фахівцями, які працюють з учнями та студентами, які допомагають нашій молоді адаптуватися в умовах війни, справлятися з емоціями та працюють з важкими психологічними травмами. Як виявилося, проблем багато і маємо великий запит на такі тренінги, тож будемо і надалі розвивати такий формат роботи, аби навчити якомога більше спеціалістів надавати якісну допомогу як дітям, так і дорослим», - резюмувала Лія Котяш, керівник проекту «RAZOM з тобою».

Нагадаємо, що Центри психологічної підтримки «RAZOM з тобою» вже функціонують у чотирьох містах - Івано-Франківську, Дніпрі, Бучі та Хмельницькому. Проект реалізується Благодійним фондом «Разом для України» за підтримки Direct Relief.