Як підтримати воїнів Збройних Сил України, які перебувають в гарячих точках

Як підтримати воїнів Збройних Сил України, які перебувають в гарячих точках
Автор: Лариса Ткачук
08 червня 2023

#поради_психолога

Війна - чорно-біла історія і, по суті, наші військові бачать багато чорного: стримують ворога, переживають бойові втрати та інші жахіття. Поради щодо того, як підтримати військових у гарячих точках, дала Лариса Ткачук, психологиня проекту «Razom з тобою».

1️⃣ Перше правило - додаємо в спілкування спокій, не переходимо на тривогу. Ми є осередком стабільності та не емоціонуємо. Запитуємо «як ти?», але не ліземо в душу.

2️⃣ Друге правило: не говоримо про негатив, про те, що нам не вдається, що не так в нашій країні, з чим не справляємося. Не жаліємося! Ми є найбільшим тилом і демонструємо порядок, стабільність, витривалість. Любимо та поважаємо наших захисників, цінуємо їхню роботу, адже завдяки їм маємо спокійну ніч.

3️⃣ Третє правило: маємо говорити про ідентичність людини у соціальному світі: якщо це тато говоримо, який він дбайливий; якщо чоловік чи дружина, говоримо наскільки їх цінуємо. Так ми нагадуємо про ще одну ідентичність людини крім воїна, допомагаємо підтримати ще один ресурсний бік, щоб легше повертатися у мирне життя, буденність та згадати інші свої ролі: хорошого друга, батька, професіонала.

Запам'ятайте, після розмови з вами бійцю має стати легше - це основна інструкція. Додаємо ресурсу і військовому, і собі!