Як уникнути психоемоційного вигорання

Як уникнути психоемоційного вигорання
Автор: Наталя Лукіянчук
08 червня 2023

#поради_психолога

Поради від психолога Центру «Razom з тобою» у Хмельницькому Наталії Лукіянчук.

Уникайте жалості

Дуже важливо розмежовувати співчуття та жалість, тому що співчуття необхідне всім, а жалість лише забирає енергію, натомість залишає пустоту та емоційно руйнує.

Не намагайтесь врятувати світ

Прийміть істину, що ви просто людина. Не беріть на себе забагато, ви не можете допомогти всім без винятку, деякі речі просто поза зоною вашого впливу. Будь-яка допомога, яку людина готова прийняти, поліпшує її стан. Навіть у найважчих обставинах. Просто робіть те, що в вас виходить найкраще!

Знайте свій ресурс

Кожен повинен точно знати свої емоційні, енергетичні та фізичні можливості, аби вчасно їх відновлювати і "не працювати на знос". Якщо віддати все, то не залишиться нічого. А джерело повинно наповнюватись. Коли робиш добро іншим, потрібно пам’ятати ще про одну людину – про себе. Тому що люди в нашому житті змінюються, а людина яку ви бачите кожен день в дзеркалі, залишиться назавжди, то ж бережіть її!

Відпочивайте

Іноді важливо просто не забувати, що світ прекрасний, давати собі хвилини, години, дні розвантаження та радості. Робити приємні речі, наповнювати себе приємними враженнями і робити добрі справи для себе самого. І вже якщо пообіцяли собі відпочинок, виконайте цю обіцянку!